O mnie

mgr Monika Zaremba – dietetyk dziecięcy

Zainteresowanie odżywianiem towarzyszyło mi już od wczesnej młodości. Studia dietetyczne stały się więc naturalnym wyborem. Studia licencjackie jak i magisterskie ukończyłam na uniwersytecie medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Wiedzę swą poszerzałam w kole naukowym dietetyki oraz na rocznej wymianie we Francji gdzie miałam okazję pracować we francuskim systemie zdrowotnym z osobami dorosłymi jak i dziećmi.
Ukończyłam także dodatkowe studia podyplomowe z zakresu edukacji medycznej niezwykle pomocne przy codziennej pracy z dziećmi czy rodzicami.
Kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez pracę z klientem indywidualnym w prywatnym gabinecie dietetycznym jak i poprzez pracę z żywieniem zbiorowym w cateringu czy w zespole żłobkowo-przedszkolno-szkolnym.

Doświadczenie w pracy nad żywieniem zbiorowym poprzez tworzenie jadłospisów (standardowe + eliminacyjne), przygotowywanie nowych receptur czy doskonalenie dań pod preferencje dzieci znaczenie, poszerzyły moją wiedzę odnośnie żywienia dzieci młodszych. Dodatkowo działalność edukacyjna w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” (Nutricia) pozwoliła mi praktykować istotę zdrowego odżywiania u dzieci.
Praca w żywieniu zbiorowym oraz w praktyce indywidualnej rozwinęły doświadczenie edukacyjne odnośnie zmian nawyków żywieniowych zarówno dzieci jak i rodziców. Wykorzystując wiedzę zawodową ale i doświadczenie prywatne w stosowaniu diet eliminacyjnych, zajmuję się także chorobami alergicznymi czy nietolerancjami pokarmowymi.

Dodatkowo wielokrotnie miałam okazję pisać artykuły o tematyce żywieniowej i zdrowotnej. Zajmowałam się pisaniem artykułów (różnej długości) na stronę internetową poradni dietetycznej, stronę firmową Dr Witt czy dla portalu Vitalia.pl. Z chęcią pomogę zatem w tworzeniu materiałów na strony internetowe czy blogowe.


Prywatnie jestem pasjonatką dobrego smaku i podróżowania. Ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu i okiełznać niekończące się pomysły w głowie. Uwielbiam też dobrą książkę, koniecznie przy zapachu pysznej kawy. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i nowe miejsca, jeździć motocyklem, chodzić po górach, zdobywać doświadczenia i po prostu realizować marzenia. Wychodzę z założenia że życie jest jedno i warto je przeżyć.